петок, 23. јули 2021. Вести денес: 52
home Вести

Три автобуси изгореа во пожар во Кавадарци

Три автобуси изгореа во пожар во Кавадарци

На 01.07.2021 год. во 04:00 часoт во Полициската станица Кавадарци пријавено е дека, на плац на фирма од Кавадарци, на ул.„Индустриска“, настанал пожар на автобуси.

При увидот  утврдено е дека се опожарени три автобуси сопственост на фирмата, при што е причинета материјална штета.

Пожарот е изгаснат од противпожарната бригада Кавадарци. Бил извршен увид на местото на настанот.

Коронавирус