четврток, 9. јули 2020. Вести денес: 1
МЕГА БОМБА

ВИДЕО: Тежок меѓународен блам на Заев, лажеа дека спречиле хибриден напад, а Заев пред пранкери го напаѓа Макрон, затвора аеродром, ќе населува мигранти

home Вести

Три активни пожари во регионот на Скопје, еден локализиран

Три активни пожари во регионот на Скопје, еден локализиран

Противпожарната единица од Скопје информираше дека активни се три пожари а екипите успеало да го локализираат пожарот кај Бардовци, каде горело стрниште сува трева.

Како што информираа од Противпожарната единица, пожар активен има кај селото Батинци и кај селото Брезница, двата на отворен простор. На терен се испратени пет возила со 12 пожарникари.

Парламентарни избори 2020