среда, 28. септември 2022. Вести денес: 0
home Вести

„Трансверзалец“ се огласи за трагедијата во која загинаа Калина и Александар

„Трансверзалец“ се огласи за трагедијата во која загинаа Калина и Александар

Планинарскиот кулб „Трансверзалец“ изрази сочувство за загинатите планинари Калина Велевска и Александар Миновски. Од таму објавија дека доставиле информации до надлежните институции и дека утре ќе клубот ќе има изјава за медиуми.

„Со жалење и неизмерна тага изразуваме сочувство за прерано изгубените животи на нашите Калина и Александар. Тие беа дел од нашата заедница и клубот и ќе им недостасуваат на сите членови и планинари. Уште еднаш искрено сочувство до нивните семејства и блиски. Двајцата другари и колеги планинари ќе ни недостасуваат бескрајно и секогаш ќе се сеќаваме на убавите спомени од сите наши заеднички акции. Почивајте во мир другари“, објави „Трансверзалец“ синоќа на Фејсбук.

Коронавирус