понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 175
home Вести

Трајкоска: Заев нанесе загрозувачки убоди на Универзалната декларација, новинарските слободи и на членот 16 од Уставот

Трајкоска: Заев нанесе загрозувачки убоди на Универзалната декларација, новинарските слободи и на членот 16 од Уставот

Директорката на Македонскиот институт за медиуми (МИМ), Жанета Трајкоска се огласи по навредливата и скандалозна изјава на Зоран Заев во врска со случајот Рекет, навредувајќи го Боки 13 и нарекувајќи го педер.

…при што со лизгачки старт (клизачи), си нанесе сериозни повреди во пределот на сопствената репутација и животно загрозувачки убоди на Универзалната декларација на човековите права, новинарските слободи и на членот 16 од Уставот на Македонија, стои во нејзниот статус на Фејсбук.

Локални избори 2021