понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 0
home Вести

Трајановски: Прометот на пазарџиите на Зелен Пазар е драстично опаднат- проблемот го лоцираат во прескапиот паркинг на Паркинзи на општина Центар и Градски Паркинг

Трајановски: Прометот на пазарџиите на Зелен Пазар е драстично опаднат- проблемот го лоцираат во прескапиот паркинг на Паркинзи на општина Центар и Градски Паркинг

Прометот на пазарџиите на Зелен Пазар во центарот на Скопје е драстично опаднат. Проблемот го лоцираат во прескапиот паркинг на Паркинзи на општина Центар и Градски Паркинг, напиша поранешниот градоначалник на Скопје Коце Трајановски на Фејсбук, при денешната посета на пазарот, заедно со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

ЕУРО 2020

Македонија