сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 52
home Вести

Трајановски: Јас го сакам Вардар и тој повторно ќе блеска

Трајановски: Јас го сакам Вардар и тој повторно ќе блеска

Неколку дена откако и официјално ФК Вардар испадна од првата фудбалска лига сакам да му честитам на Петре Шилегов !!!

После 3,5 години успеавте да ја уништите Скопската и Македонската фудбалска гордост, ФК ВАРДАР !!!

Од шампион го успешно го вративте во втора лига.

Ние не бевме совршени, но работевме на афирмација на спортот во Скопје. Водилка ни беше скопската спортската звезда да опстои и да се гордееме со шампионските успеси во Македонија и Европа.

Овој успех Петре, Скопјани нема да ти го заборават !!!

Јас го сакам Вардар и тој повторно ќе блеска.

Најнови вести

Коронавирус