сабота, 15. август 2020. Вести денес: 0
home Вести

Трајановски и Мисајловски во посета на Орман и Дексион

Трајановски и Мисајловски во посета на Орман и Дексион

Попладнево заедно со носителот на ИЕ2 Vlado Misajlovski бевме во посета на населените места Орман и Дексион во општина Ѓорче Петров.

Граѓаните на овие населени места даваат силна поддршка за проектот #ОбноваНаМакедонија и за политиките на ВМРО-ДПМНЕ, наше е да ги исполниме нивните исчекувања.

Да живее ВМРО-ДПМНЕ, да живее Ѓорче Петров, да живее Република Македонија!

#ИсправиСеМакедонијо 🇲🇰♥️

✍️ 14

Коронавирус