петок, 18. јуни 2021. Вести денес: 73
home Вести

Трајановски до Шилегов: Петре, народов околу фонтаната ти пречеше или во прашање е неспособноста да го сервисирате она што е веќе изградено ?

Трајановски до Шилегов: Петре, народов околу фонтаната ти пречеше или во прашање е неспособноста да го сервисирате она што е веќе изградено ?

Поранешниот градоначалник на Скопје Коце Трајановски преку статус на Фејсбук пишува дека три години не работи линиската фонтана на плоштадот.

-Три години не работи линиската фонтана на плоштадот. Во ваквите жешки денови беше место каде Скопјани секојдневно се собираа.
Петре, народов околу фонтаната ти пречеше или во прашање е неспособноста да го сервисирате она што е веќе изградено ???, прашува Трајановски.

 

Три години не работи линиската фонтана на плоштадот. Во ваквите жешки денови беше место каде Скопјани секојдневно се собираа.
Петре, народов околу фонтаната ти пречеше или во прашање е неспособноста да го сервисирате она што е веќе изградено ???

Posted by Коце Трајановски on Sunday, July 5, 2020

ЕУРО 2020

Македонија