понеделник, 26. октомври 2020. Вести денес: 105
home Вести

ТРАГЕДИЈА ВО МАКЕДОНИЈА: Короната продолжува да зема млади животи, почина 22 годишно момче

ТРАГЕДИЈА ВО МАКЕДОНИЈА: Короната продолжува да зема млади животи, почина 22 годишно момче

Велешкиот градоначалник, Аце Коцевски денеска соопшти дека на Инфективната клиника во Скопје како последица на Ковид 19 починало 22-годишно момче од Свети Николе.

Според неговата информација, момчето најпрво се лекувало на Инфективното одделение од болницата во Велес, но поради компликации, минатата недела било итно пренесено во Скопје.

Коцевски апелираше до сите жители на општина Велес да ги почитуваат мерките за заштита затоа што последните десетина дена бројките покажуваат зголемување во тој реон.

Коронавирус