понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 192
home Вести

ТРАГЕДИЈА: Скопјанец загина во сообраќајна несреќа во Гевгелија , со „Мини морис“ се забил во гаражи (ФОТО)

ТРАГЕДИЈА: Скопјанец загина во сообраќајна несреќа во Гевгелија , со „Мини морис“ се забил во гаражи (ФОТО)

Скопјанец на возраст од 50 години загина утрово во тешка сообраќајка кај Гевгелија. Според првичните информации од СВР Струмица, сообраќајката се случила околу 7 часот и 30 минути на излез од Гевгелија, објавува КаналВис.

„Се работи за З.Д. (50) од Скопје кој управувајќи возило мини морис со бугарски регистерски таблички удрил во лимени гаражи. Од ударот возачот се здобил со тешки повреди поради кои починал. На лице место увид извршила полиција, а по наредба на јавен обвинител телото е предадено на обдукција“, велат од СВР Струмица.

Од таму додаваат дека причините за сообраќајката со жртва дополнително ќе се утврдуваат.

Најнови вести

Локални избори 2021