недела, 29. јануари 2023. Вести денес: 65
home Вести

ТРАГЕДИЈА: Двајца туристи од Македонија се удавиле во Албанија

ТРАГЕДИЈА: Двајца туристи од Македонија се удавиле во Албанија

Албанските медиуми јавуваат дека утрово во Албанија евидентирани се три жртви од давење во море. Двајца од нив, се државјани на Македонија.

Станува збор за 59-годишник идентификуван од полицијата со иницијали Х.Х. кој се удавил околу 11.15 часот денеска на плажата во Велипоја.

Десет минути подоцна уште две лица се удавиле на плажата во Спиле.

Полицијата информираше дека станува збор за две повозрасни лица: М. М. (79) и Ц. М. (78) кои дошле на одмор од Македонија.