четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 2
home Вести

ТРАГЕДИЈА: Дете почина на Клиниката за Трауматологија во Скопје

ТРАГЕДИЈА: Дете почина на Клиниката за Трауматологија во Скопје

На Клиниката за Траматологија синоќа се случила трагедија кога починало 15-годишно дете.

Како што дознава Пресс24 од свои извори, се работи за 15- годишно дете кое починало на Клиниката како последица на компликација, најверојатно по примената анестезија.

Засега за случајот нема официјална потврда.

Се очекуваат повеќе детали за трагедијата.

Коронавирус