сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 67
home Вести

Тошевски: Битолчани ќе останат на улиците до конечниот пад на квинслиншката влада на Заев

Тошевски: Битолчани ќе останат на улиците до конечниот пад на квинслиншката влада на Заев

Вечерва во 18 часот во знак на револт за распродажбата на националните интереси се блокираа крстосници и во Битола.

Битолчани се крајно разочарани и понижени од страна на ненародната власт предводена од Зоран Заев и велат дека нема да дозволат никој да поигрува со чувствата на Македонците.

Зоран Заев, ниту пак било кој друг политичар, нема право да задира во македонскиот идентитет, бидејќи Македонија не е ничива своина, туку наша татковина.

На блокадите во Битола се обрати и Иванчо Тошевски кој јавно порача дека битолчани нема да се повлечат и секојдневно ќе бидат на улиците, се до конечниот пад на Зоран Заев и оваа квинслиншка влада. Битолчани ќе останат на браникот на Македонија и нема да дозволат пазарџии од типот на Заев да ја ставаат на распродажба.

Народот е на нозе и борбата ќе продолжи.

Коронавирус