сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 55
home Вести

Тортевски: Ова е целосно партизирана држава, штом Премиерот одлучува кој е законски вработен

Тортевски: Ова е целосно партизирана држава, штом Премиерот одлучува кој е законски вработен

Статус на адвокатот Александар Тортевски:

“Триесет години се борам за еднаквост на граѓаните во сите сфери што е основна претпоставка за правна држава.

Епилогот на крајот е што постигнавме премиерот треба да одлучи дали некој законски се вработил и дали треба да остане на работа.

Коронавирус