петок, 20. мај 2022. Вести денес: 38
home Вести

Торта и роденденска прослава: Фотографија од затворската соба на Боки 13

Торта и роденденска прослава: Фотографија од затворската соба на Боки 13

На сликата која неодамна се појави На социјалните мрежи неодамна се појави фотографија од Бојан Јовановски- Боки 13, на која може да се забележи дека се наоѓа во добро друштво додека заедно со цимерите прославуваат роденден.

Јовановски, кој неодамна објави цела серија на отворени писма до јавноста, каде обвини за рекет и криминал во највисоките инстанци на власта и владеачката партија, затворската казна ја издржува во КПУ Идризово.

Инаку, Јовановски во предметот „Рекет“ беше осуден на 9,5 годишна казна затвор, а му се суди во уште еден предмет, односно за случајот со Меународниот сојуз во кој се обвинети повеќе лица, меѓу кои и кандидатката за лидер на СДСМ Фросина Ременски.

Коронавирус