петок, 29. септември 2023. Вести денес: 96
home Вести

Топлото време им прави проблеми на граѓаните: Змија се шета на плоштадот Македонија среде бел ден (ВИДЕО)

Топлото време им прави проблеми на граѓаните: Змија се шета на плоштадот Македонија среде бел ден (ВИДЕО)

На социјалната мрежа Фејсбук денеска се појави видео на кое јасно се гледа како змија слободно се шета во центарот на градот.

Змијата поточно е уловена на плоштадот Македонија кој во секое време од денот е преполн со луѓе.

Засега не се знае дали змијата залутала од реката Вардар или пак од околните места со трева.

Сепак според видеото се гледа дека граѓаните можеби не ја забележуваат змијата па покрај неа поминуваат како ништо да нема.