вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 111
home Вести

ТОПЛОТО ВРЕМЕ ГИ НАТЕРА ЗМИИТЕ ДА ШЕТААТ СЛОБОДНО НИЗ СКОПЈЕ: Змијата фатена во Министерството за здравство (ФОТО+ВИДЕО)

ТОПЛОТО ВРЕМЕ ГИ НАТЕРА ЗМИИТЕ ДА ШЕТААТ СЛОБОДНО НИЗ СКОПЈЕ: Змијата фатена во Министерството за здравство (ФОТО+ВИДЕО)

Змија била фатена во Министерството за здравство вчера била фатена змија.

Откако истата била забележана од страна вработените, веднаш била повикана помош од стручно лице од скопската зоолошка градина за фаќање змии.

Претходно како што објавивме а и како што може да се види од видеото кое се шири на социјалните мрежи змија се шета на кејот покрај реката Вардар во делот кај Министерството за Надворешни работи.

Засега нема информации за каков вид на змија станува збор, но граѓаните овие денови постојано фотографираат змии како се шетаат низ населените места се почесто.

Коронавирус