четврток, 1. јуни 2023. Вести денес: 56
Во живо

Мицкоски во општина Конче во рамките на активноста „Ова е Македонија за сите“

home Вести

Топло време со над 20 степени во наредните денови, од среда температурен шок

Топло време со над 20 степени во наредните денови, од среда температурен шок

Стабилно и топло време со магла понекаде во котлините,  со температури што ќе надминат 20 степени најавуваат метеоролозите за наредните денови.

Постепен пад на дневните температури според УХМР ќе има од среда кога ќе почне да дува северен ветер.

Утринските температури ќе бидат пониски и ќе се движат од минус пет до шест степени. Дневните пак од 14 до 22 степени.