понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 135
home Вести

Топло време денес и утре, од вторник значителна промена

Топло време денес и утре, од вторник значителна промена

До понеделник ќе преовладува претежно сончево и топло време со температури до 33 степени, соопшти УХМР.

Од вторник ќе настапи значителна промена на времето. Ќе преовладува претежно облачно и свежо време со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет.

Дневните температури значително ќе опаднат и ќе бидат под просекот за овој период од годината.

Локални избори 2021