сабота, 25. септември 2021. Вести денес: 47
home Вести

ТОПЛИОТ БРАН ВО МАКЕДОНИЈА ПРОДОЛЖУВА: Температури до 43 степени

ТОПЛИОТ БРАН ВО МАКЕДОНИЈА ПРОДОЛЖУВА: Температури до 43 степени

Продолжува периодот на стабилно и многу топло време со натпросечни температури за овој период од годината.

-Максималните температурни вредности вдолж Повардарието за 2 до 3 степени ќе го надминуваат 40-иот степен. И во наредните денови насекаде ќе биде активирано портокалово ниво на опасност од високи температури, информираат од УХМР.

Коронавирус