вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 181
home Вести

Тони Михајловски за ЕУ: Кога на дете ќе му кажат дека не оди на одмор туку на село

Тони Михајловски за ЕУ: Кога на дете ќе му кажат дека не оди на одмор туку на село

Актерот Тони Михајловски сподели видео од Макрон околу почнувањето преговори за ЕУ.

– Како на детето кога ќе му кажат дека нема да оди на одмор, туку на село кај маќеата на татко му, напиша актерот на Фејсбук.

За потсетување, Макрон смета дека Северна Македонија и Албанија треба уште малку да се стрпат пред да добијат одобрение за почеток на преговори со ЕУ.

Најнови вести

Локални избори 2021