среда, 16. јуни 2021. Вести денес: 37
home Вести

ТОЛКУ ОД СНЕГОТ: Следува период на натпросечни дневни температури

ТОЛКУ ОД СНЕГОТ: Следува период на натпросечни дневни температури

Од среда следува период на стабилно време со натпросечни дневни температури што ќе предизвика топење на снежната покривка на планините, соопшти УХМР.

По котлините во утринските и раните претпладневни часови ќе има појава на магла и ниска облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од јужен правец.

Минималната утринска температура ќе се спушти до минус два, а максималните дневни ќе достигнат до 20 степени.

ЕУРО 2020

Македонија