понеделник, 10. мај 2021. Вести денес: 57
home Вести

Тодор Петров ја повлече иницијативата за потписи за нов референдум за името

Тодор Петров ја повлече иницијативата за потписи за нов референдум за името

Претседателот на Светскиот македонски конгрес Тодор Петров ја повлече иницијативата за собирање на 150.000 потписи за нов референдум за името.

Претседателот на Собранието Талат Џафери на денешната седница информираше дека Петров ја повлекол иницијативата за собирање 150.000 потписи за одржување нов референдум за името.

Најнови вести

Коронавирус