среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 0
home Вести

„ТНТ“ одложен: По сведочењето на докторката потврдено е дека Трајковски не може да присуствува

„ТНТ“ одложен: По сведочењето на докторката потврдено е дека Трајковски не може да присуствува

На денешното рочиште за „ТНТ“ присутни беа сите обвинети, освен Тони Трајковски. Неговиот адвокат Страшевски рече дека Трајковски не е во можност да присуствува на рочиштата.

Потоа беше повикана неговата докторка Викторија Вујовиќ да ја образложи неговата здравствена состојба. Јавноста беше исклучена од ова излагање поради заштита на податоци на здравствени податоци на пациент и обвинет.

-По кажување на докторот станува збор за кратко боледување  од десетина дена, рече судијата Огнен Ставрев.

Судењето за случајот е одложено за 6 февруари.

Локални избори 2021