сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Тлото не мирува: Земјотрес вечерва во Македонија

Епицентарот на земјотресот бил на 12 километри северо-источно од Охрид, на длабочина од 1 километар.
Тлото не мирува: Земјотрес вечерва во Македонија

Во 21 часот и 22 минути вечерва земјотрес со јачина од 2,2 степени е почувствуван во Охридско.

Епицентарот на земјотресот бил на 12 километри северо-источно од Охрид, на длабочина од 1 километар.

Деновиве земјотреси имаше во Дојранско, но и во околината на Лозово.

Најнови вести

Коронавирус