вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 1
home Вести

Тивкиот Спасовки во посета на Бучен Козјак

Тивкиот Спасовки во посета на Бучен Козјак

Носителот на кандидатската листа во втората изборна единица Оливер Спасовски денеска заедно со кандидатката за пратеничката Лидија Тасевска ја посети кумановската компанија Бучен Козјак, што произведува млечни производи.

-Континуитетот во работењето и долгогодишното постоење е она по кое се истакнуваат и за кое се наградени, како со многубројни признанија од релевантни институции, така и со довербата од граѓаните. Продолжуваме да креираме услови за напредок на нашите компании, за модернизација на процесите, за зголемена продуктивност и конкурентност, сѐ со цел трансформација на новата македонска развојна економија, објави Спасовски на Фејсбук.

Најнови вести

Коронавирус