понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 164
home Вести

ТИГРИТЕ објавија ФОТОГРАФИЈА која ќе ви ги стопли срцата

ТИГРИТЕ објавија ФОТОГРАФИЈА која ќе ви ги стопли срцата

Градот Скопје со противпожарна вежба за пожар во висококатница ја промовира новата противпожарна скала.

Долга е 45 метри и како што наведе градоначалникот Шилегов, со неа може да се спасуваат луѓе и над петтиот кат во висококатниците.

Во вежбата е влучена и Специјалната антитерористичка единица Тигар која демонстрираше спасување луѓе со хеликоптер.

Но оваа фотографија можеби ја стави во сенка целата вежба:

Најнови вести

Коронавирус