недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 70
home Вести

„Тигрите“ на тактички вежбовни активности во Охрид

„Тигрите“ на тактички вежбовни активности во Охрид

Припадници на Специјалната антитерористичка единица „Тигар“ од денеска па во наредните пет дена ќе одржува тактички вежбовни активности кај Студенчишкиот канал во Охрид.

Според полициското соопштение, вежбовните активности ќе се спроведуваат на просторот кај езерската полиција во Охрид, а во текот на тактичките вежби, што ќе се реализираат во различни периоди од денот, ќе биде користена маневарска муниција.

За време на вежбите ќе бидат преземени сите неопходни безбедносни мерки поради што, се молат граѓаните за разбирање и почитување на насоките на полициските службеници.

Локални избори 2021