четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 5
home Вести

Теута Арифи во Тетово ќе организира велико-албански состанок

Теута Арифи во Тетово ќе организира велико-албански состанок

Градоначалничката на Тетово, Теута Арифи преку Фејсбук најави дека Тетово ќе организира велико-албански состанок

Во петок 12.04.19 и сабота 13.04.19г. Тетово ќе биде домаќин на третиот состанок на Сојузот на албански општини во регионот!
Трета средба на Тирана, Приштина, Тетово, Валона, Призрен, Улцињ, Прешево и Гостивар.
Тема на дискусија ќе бидат најдобрите практики во општинското управување и проблемите и предизвиците со кои се соочуваат нашите општини! Трет состанок на албанските општини во регионот !
Тетово, 12.04.19 и 13.04.19г., напиша Арифи на Фејсбук.

Коронавирус