понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 163
home Вести

Тетово на нозе, граѓаните на улица: ЕВН мафија

Тетово на нозе, граѓаните на улица: ЕВН мафија

Во моментов се оддржува до сега најмасовниот протест против поскапувањето на струјата во Тетово: Се скандира ЕВН мафија, ЕВН ик(бегај евн) и се блокираат главните улици за сообраќај во центарот!

Локални избори 2021