вторник, 11. август 2020. Вести денес: 65
home Вести

Тешко повреден работник во Аеродром

Тешко повреден работник во Аеродром

На 02.07.2020 во 09:03 часот во СВР Скопје, К.Д. пријавила дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ бил донесен повреден С.М.(26) од с.Ранковце, кривопаланечко, кој се повредил на работно место на објект во изградба на ул.„Милан Зечар“ во општина Аеродром.

Од лекар му била констатирана тешка телесна повреда.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје и запознаен е трудов инспектор.

Коронавирус