сабота, 19. јуни 2021. Вести денес: 76
home Вести

Тешка сообраќајка вечерва во Скопје!

Тешка сообраќајка вечерва во Скопје!

Вечерва во Скопската населба Ченто се случила тешка сообраќајна несреќа во која има повредени.

Според информации за кои засега нема потврда од Министерството за внатрешни работи, на потегот меѓу последната и претпоследната станица на автобусот број 45 дошло до тешка сообраќајна несреќа меѓу две возила, по која едното се превртело.

Првичните информации дека се работи за престрелка не се точни според МВР.

ЕУРО 2020

Македонија