недела, 20. ноември 2022. Вести денес: 61
Во живо

Конференција на УМС на ВМРО-ДПМНЕ – „Енергија, надеж, иднина“

home Вести

Тепачка на Попова Шапка

Тепачка на Попова Шапка

На 02.01.2020 во 15.05 часот на паркинг простор пред хотел на Попова Шапка, по претходна расправија, дошло до нарушување на јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу З.М.(20) од Тетово и Б.И.(25) од с.Гајре.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус