недела, 5. декември 2021. Вести денес: 39
home Вести

Температурниот топлотен шок се враќа во Македонија- по ниските температури од утре се враќа вистинското лето во земјава

Температурниот топлотен шок се враќа во Македонија- по ниските температури од утре се враќа вистинското лето во земјава

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне ќе има услови за изолирана појава на пороен дожд и грмежи особено на североистокот.

Во вторник ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне ќе има услови за изолирана појава на пороен дожд и грмежи.

Во среда ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне ќе има услови за изолирана појава на пороен дожд и грмежи.

Во четврток времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне ќе има услови за изолирана појава на пороен дожд и грмежи.

 

Коронавирус