сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 47
home Вести

Температури до 30 степени, најава за пороен дожд

УВ-индексот ќе изнесува 6.
Температури до 30 степени, најава за пороен дожд

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Околу пладне и рано попладне ќе има локален пороен дожд и грмежи.

Повеќе услови за нестабилност ќе има во југоисточните делови.

Утринската температура ќе се движи од пет до 11,  дневната од 23 до 30 степени.

УВ-индексот ќе изнесува 6.

Во Скопје слично време, сончево со мала до умерена облачност и со услови за краткотраен дожд. Утринската ќе се спушти до 10, а дневната ќе се искачи до 29 степени.