недела, 5. декември 2021. Вести денес: 13
home Вести

Температурата слична, времето различно- еве какво време не очекува викендов, особено искористете го денот утре!

Температурата слична, времето различно- еве какво време не очекува викендов, особено искористете го денот утре!

Времето утре ќе биде умерено до значително облачно, по котлините магливо. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

Во сабота времето ќе биде умерено до значително облачно, по котлините магливо. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

Во недела времето претпладне ќе биде облачно со врнежи од дожд, попладне облачноста ќе се намалува.

Во понеделник времето ќе биде променливо облачно, попладне со повремени врнежи од дожд.

 

Коронавирус