недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 83
Во живо

Мини митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Вевчани

home Вести

Телеграма со сочувство од МОН до семејството на Адеми

Телеграма со сочувство од МОН до семејството на Адеми

Министерството за образование и наука изразува искрено жалење и упатува длабоко сочувство до семејството и пријателите на поранешниот министер за образование и наука Абдулаќим Адеми, кој почина во текот на вчерашниот ден.

-Адбулаќим Адеми беше на чело на Министерството за образование и наука во периодот од 2014 година до 2016 година кој беше обележан со многу промени и иницијативи во рамките на образовниот систем на Република Македонија, се вели во телеграмата испратена од МОН.

Локални избори 2021