четврток, 21. јануари 2021. Вести денес: 182
home Вести

ТАЖНА ВЕСТ: Почина Раде Исајлоски, сопственик на „Радио Комета“

ТАЖНА ВЕСТ: Почина Раде Исајлоски, сопственик на „Радио Комета“

На 46-годишна возраст во Гостивар почина Раде Исајлоски, сопственик на „Радио Комета“, пренесува „Гостивар прес“.

Гостиварци со тага и неверување се простуваат од прерано починатиот пријател, роднина, соученик.

Најнови вести

Коронавирус