сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Тажна вест: Почина познатиот македонски пејач Момо Николоски

Тажна вест: Почина познатиот македонски пејач Момо Николоски

Почина Момо Николоски, македонскиот пејач кој не успеа да ја добие битката со тешката болест.

Тажната вест ја објави на Фејсбук неговата сопруга, а семејството и пријателите праќаат пораки за сочувство.

Валбурга редовно информираше и за здравствената состојба на Момо при неговата хоспитализација. Бараше помош и поддршка, но Момо го загуби животот.

РЕДАКЦИЈАТА НА КУРИР ИЗРАЗУВА ИСКРЕНО СОЧУВСТВО ЗА СМРТТА НА НАШИОТ ДОЛГОГОДИШЕН СОРАБОТНИК.

Коронавирус