сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 84
home Вести

ТАЖНА ВЕСТ: Почина познат битолски хирург

ТАЖНА ВЕСТ: Почина познат битолски хирург

Почина ПРИМ. Д-Р Јован Стефановски, соопштија попладнево од приватната гинеколошко-акушерска болница „Плодност“ во Битола

-Со длабока жалост ја примивме информацијата за смртта на прим. д-р Јован Стефановски, познат битолски хирург. Тој не беше само одличен хирург, туку беше и наш пријател и поддржувач, објавија од болницата.

Стефановски е еден од пионерите во лапароскопската хирургија во битолската болница.

ПОЧИНА ПРИМ. Д-Р ЈОВАН СТЕФАНОВСКИ

Со длабока жалост ја примивме информацијата за смртта на прим. д-р Јован…

Posted by Болница Плодност – Hospital Plodnost on Saturday, September 19, 2020

Коронавирус