вторник, 15. јуни 2021. Вести денес: 0
home Вести

ТАЖНА ВЕСТ: Почина Петре Лозановски – Кубура

ТАЖНА ВЕСТ: Почина Петре Лозановски – Кубура

По кратко боледување, почина истакнатиот Македонист и претседател на Здружението на граѓани Кољаничко Комитски Војводски Чети – Скопје и учесник на Илинденските Маршеви ПЕТРЕ Лозановски – Кубура.

ЕУРО 2020

Македонија