понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 57
home Вести

ТАЖНА ВЕСТ: Почина новинарот Љупчо Георгиевски

ТАЖНА ВЕСТ: Почина новинарот Љупчо Георгиевски

По кратко боледување, вечерва почина новинарот Љупчо Георгиевски од Делчево.

Георгиевски беше долгогодишен дописник на МРТВ.

Погребот ќе биде извршен утре на Градските гробишта во Делчево.

Коронавирус