четврток, 17. јуни 2021. Вести денес: 4
home Вести

Тажна вест: Почина Игор, битолчанецот кој бараше донации за операција

Тажна вест: Почина Игор, битолчанецот кој бараше донации за операција

Почина битолчанецот Игор Пармаковски (1970), кој боледуваше од Кронова болест, објави Националната опера и балет.

Битолчанецот кој беше хорист во Националната опера и балет, на социјалните мрежи бараше донации со цел да се оперира.

Неговата состојба во последниот период беше мошне критична, со оглед дека до пред некој месец тој имаше едвај 39 килограми.

ЕУРО 2020

Македонија