понеделник, 5. јуни 2023. Вести денес: 0
home Вести

ТАЖНА ВЕСТ: Почина адвокатката Јулијана Неделковска, беше многу млада и успешна

ТАЖНА ВЕСТ: Почина адвокатката Јулијана Неделковска, беше многу млада и успешна

Со неизмерна тага денес ја испративме кон вечен мир и спокој нашата драга другарка и колешка Јулијана, информираа денеска од „Адвокатско друштво Бранко Кузманоски и партнери“.

-Јуле се грижеше за сите нас со цело свое битие и донесе радост и среќа на многумина. За жал, ние повеќе не можеме да ти возраќаме на твојата добрина. Невидлива сила прерано те оддели од најблиските, те оддели од сите нас. Ти беше ѕвезда и на земјата. Остави силен впечаток и резултати со секој твој настап – и како личност и како адвокат. Токму затоа толку силно, болно и молњевито се разнесе жалната вест за твојата прерана смрт. Кај сите што допре само плач, бол и неверување. Остави длабок белег во многу срца. Нека сјае на небото твојата ѕвезда Јуле. Греј ги сега душите на твоите блиски и на сите кои ќе им недостасуваш. И сама знаеш ангелу Наш, дека тоа се многу, многу луѓе. Ќе бидеш во вечен Наш спомен. Почивај во мир Јуле! Нека ти е вечна славата!, стои во нивната објава на Фејсбук.

Редакцијата на КУРИР изразува искрено сочувство до нејзиното семејство, колегите и пријателите. Нека почива во мир!

Најнови вести