вторник, 1. декември 2020. Вести денес: 99
Во живо

Блокада на Владата и МНР - „Оставка на Заев, слобода на народот“

home Вести

Тажна вест: Малата Сандра од Крива Паланка ја загуби битката со животот

Тажна вест: Малата Сандра од Крива Паланка ја загуби битката со животот

Малата 13-годишна Сандра Ангеловска од Крива Паланка ја загуби битката со животот.

Сандра која боледуваше од SARCOMA HIGH GRADE (тумор) и за која имаше отворен апел за помош, а хуманите граѓани донираа и собираа пари, за жал, почина вчера, а денеска беше погребана.

Редакцијата на КУРИР изразува сочувство до семејството.

Коронавирус