среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 0
home Вести

Тажна слика пред 8 март во центарот на Скопје: Ако крадеш милиони си најдобар другар на власта, а ако продаваш цвеќенце на улица…

Тажна слика пред 8 март во центарот на Скопје: Ако крадеш милиони си најдобар другар на власта, а ако продаваш цвеќенце на улица…

Социјалните мрежи денеска се преплавени со тажна фотографија од пред трговскиот центар „Сити мол“ во Скопје.

Револтираните граѓани коментираат дека полицијата не е фер кон жената која продава неколку букети цвеќе пред утрешниот празник 8 март.

-Карши Сити Мол во Скопје, женичкава на улица продава цвеќе. Застанува полиција, и пишува казна и на крај и го одзема цвеќето.
Тоа е се што треба да знаете за оваа држава во која ако крадеш милиони си најдобар другар на власта, а ако продаваш цвеќенце на улица си Државен Непријател бр1. Лепчето сте и го зеле, стои во описот на фотографијата.

Најнови вести

Локални избори 2021