сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

Тасевски: Што сака да скрие Павле?

Тасевски: Што сака да скрие Павле?

Актерот Сашо Тасевски во вечерашното гостување на телевизија 24 рече дека пратеникот Павле Богоевски мора да понесе одговорност по случувањата со снимката во која тој нарачува, како што рече, масло од канабис.

-Богоевски во Парламентот не претставува одредено лоби на наркофили, ако таа група го донела во Собранието, во ред. Но, ако го донела една многу поширока група, тогаш има кабает во него. Неговото однесување покажува дека тој сака да го скрие тој дел од себе ако му е автетентечен, ако тоа го прави во приватен живот. Некој тоа добро го спакува, го искористи. Но, тој не е само Павле Богоевски, тој е пратеник претставник на граѓани и затоа треба да понесе одговорност, рече Тасевски.

Најнови вести

Коронавирус