сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Тасевски: Да зборуваш за легализација на ганџа кога здравството ти е на респиратор

Тасевски: Да зборуваш за легализација на ганџа кога здравството ти е на респиратор

Актерот Сашо Тасевски реагира на изјавата на премиерот Зоран Заев кој во интервју за Дојче веле најави легализација на марихуаната.

„…По триесет луѓе да ти умираат дневно од ковид.
Здравствениот систем да ти е на респиратори, во длабок колапс.

Да ти се заканува асимилација на народот којшто го водиш, зашто ко теле си ветувал по комшии и ридови и долини, без грам мозок за последиците од тоа.

А, ти блебеташ за легализација на ганџа која, ќе мора сите да ја купуваат само од тебе.
Браво“ – пишува Тасевски на Фејсбук

Коронавирус