вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 187
Во живо

Вонредна пресконференција на ВМРО-ДПМНЕ: Објава на нови шокантни детали од злоупотребата на институциите со цел притисок врз граѓаните да гласаат за СДСМ

home Вести

Тасева: Владата и Филипче веднаш да ги објават сите документи за набавката на вакцини

Тасева: Владата и Филипче веднаш да ги објават сите документи за набавката на вакцини

Слаѓана Тасева од „Транспаренси Интернешнл“ во своето гостување во Студио 10 зборуваше за скандалозниот случај околу набавката на вакцини и побара Владата и Филипче веднаш да ги објават сите документи за набавка на вакцините.

– Целата набавка за овие набавки на вакцини треба да биде јавна и достапна на јавноста и на граѓаните. Ги повикувам Владата и министерот Филипче уште веднаш да ги објават сите овие документи, кажа таа.

Најнови вести

Локални избори 2021