четврток, 9. февруари 2023. Вести денес: 57
home Вести

Тасева: Анѓушев агресивно ми се закануваше, криминалот нека го истражат институциите

Тасева: Анѓушев агресивно ми се закануваше, криминалот нека го истражат институциите

Анѓушев се закани: ќе одам до крај, ќе те тужам, знаеш ли кој сум јас, јас сум најмладиот доктор на науки! Сето тоа со агресија, ароганција, и со неговиот бодигард до него, на приемот на Британскиот амбасадор.

Ова го пишува на својот Фејсбук профил Слаѓана Тасева од „Транспаренски Интернешнал“.

-Јас такво закана и агресивност не сум доживеала ниту во Авганистан каде некои од луѓето во власта се воени лордови. Тие што синока стоеја до мене останаа шокирани! Ова ли е владата за која одевме по улиците. Очигледно случајот Фени и мониторингот над стечајот што е во тек, вознемири многумина, а најмногу именуваниот. Постојано бара да гледаме што било пред тоа, односно кој крадел порано, а не што се прави сега. Господа, криминалот и работењето пред стечајот нека го истражат и докажат институциите. Ние правиме мониторинг на тоа како се води стечајот денеска. А таму има проблем, стечајот НЕ се води добро. И затоа има паника, пишува таа.